[CLJ] Kompletny weekend Medalików

W miniony weekend wszystkie trzy drużyny Rakowa rywalizujące na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów wywalczyły komplet punktów.

CLJ U-19

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu i po dublecie Mateusza Andruszko wygrali 2:1 z Widzewem Łódź.

Pierwsze 45 minut meczu, mimo przewagi Medalików, zakończyło się bezbramkowym remisem. Juniorzy starsi Rakowa przez większość czasu prowadzili grę, jednak nie potrafili skonkretyzować swoich działań. Druga część spotkania wyglądała podobnie. Widzew co jakiś czas kontratakował i po jednej z takich akcji Mateusza Białkę przed utratą bramki uratował słupek.

W 84. minucie po kombinacyjnej akcji z Tobiaszem Mrasem oko w oko z bramkarzem Widzewa stanął Mateusz Andruszko. Kapitan Rakowa U-19 przymierzył mocno po “krótkim” rogu i było 1:0. W doliczonym czasie gry środkowy pomocnik ruszył do kontry wraz z Szymonem Jarkiem. Duet Medalików poradził sobie z defensywą Widzewa i Mateusz Andruszko wpakował piłkę do pustej bramki. W jednej z ostatnich akcji spotkania prostopadłe podanie otrzymał Leon Madej, który pokonał Mateusza Białkę i zdobył honorowego gola dla gości.

Na 5 kolejek przed końcem podopieczni Sebastiana Żebrowskiego mają na koncie 30 punktów i plasują się na 11. pozycji w tabeli. Ich przewaga nad strefą spadkową wynosi 4 “oczka”. W kolejnym meczu juniorzy starsi Rakowa zmierzą się na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie odbędzie się 5 maja.

Raków U-19 – Widzew Łódź 2:1

Bramki: Andruszko (84’, 90+2’) – Madej (90+7’)

CLJ U-17

Zespół U-17 prowadzony przez Michała Mizgałę zachował czyste konto w drugim z rzędu spotkaniu i przywiózł komplet punktów z Lubina, pokonując Zagłębie 4:0.

Spotkanie sąsiadów w tabeli mogło od początku ułożyć się lepiej dla gospodarzy, jednak w 15. minucie Kacper Jureczko obronił rzut karny. Niespełna kwadrans później głową do bramki Zagłębia trafił Kacper Chruściński, który jesienią w starciu z Miedziowymi popisał się hat-trickiem. Do końca pierwszej połowy obie drużyny miały ochotę na zdobycie gola. Sztuka ta udała się Medalikom, a do własnej siatki piłkę w doliczonym czasie gry wpakował Seweryn Solecki.

Po zmianie stron długo utrzymywała się dwubramkowa przewaga Rakowa U-17. Impas przełamał w 80. minucie Patryk Grabowski, który przejął piłkę i samodzielnie wykończył akcję mocnym, płaskim uderzeniem z dystansu. Ten sam zawodnik ustalił wynik 3 minuty później, ponownie posyłając piłkę do siatki za pomocą swojej mocniejszej, lewej nogi.

Dzięki sobotniej wygranej podopieczni trenera Mizgały wyprzedzili w tabeli Zagłębie Lubin i zajmują w niej 4. lokatę. Do podium grupy zachodniej CLJ U-17 Medaliki tracą 2 “oczka”, natomiast do strefy medalowej 6. W następnym meczu juniorzy młodsi Rakowa zagrają u siebie z Arką Gdynia. Spotkanie zaplanowano na czwartek, 2 maja.

Zagłębie Lubin - Raków U-17 0:4

Bramki: Chruściński (39’), Solecki (45’), Grabowski (80’, 83’)

CLJ U-15

Zespół trampkarzy po przegranej ze Śląskiem Wrocław udanie zrehabilitował się w Opolu, wygrywając 4:1 z Odrą. Tym samym Medaliki odnieśli 7. zwycięstwo na 9 rozegranych wiosną spotkań.

W 10. minucie prowadzenie Medalikom dał gol Dominika Liberdy, który odnalazł się na w okolicy 5. metra pola karnego Odry. Do końca połowy wynik nie zmienił się, choć podopieczni Adama Studnickiego mieli ku temu wiele okazji. Druga odsłona meczu nieoczekiwanie rozpoczęła się od bramki wyrównującej stan rywalizacji, którą w 43. minucie zdobył Oskar Lubański. Zespół U-15 potrzebował nieco ponad kwadransa, by odzyskać prowadzenie. Gola na 2:1 zdobył w 60. minucie grający na desancie Alan Buczek. Na 8 minut przed końcem po ładnej, szybkiej wymianie podań bramkę na 3:1 zdobył Filip Błaszczyk. Dla urodzonego w 2010 r. zawodnika było to trafienie w drugim kolejnym meczu. Rezultat, pewnie wykonując rzut karny, ustalił 4 minuty później Hubert Myszor.

Po 9 meczach rundy wiosennej CLJ U-15 Medaliki wciąż zajmują w tabeli pozycję wicelidera. Strata do Śląska Wrocław wynosi 6 punktów, a przewaga nad Górnikiem Zabrze 7 "oczek". W następnej serii gier ekipie trenera Adama Studnickiego przyjdzie zmierzyć się przy L83 właśnie z Górnikiem Zabrze. Mecz zostanie rozegrany w Święto Pracy, 1 maja.

Odra Opole - Raków U-15 1:4

Bramki: Lubański (43’) – Liberda (10’), Buczek (60’), Błaszczyk (72’), Myszor (76’)